Rumunsko - Pohodový týden - Drákulova Transylvánie

cena od 11 990 Kč termín: 29.07.2019 délka: 8 dní (zájezd č. 445628)

8 - denní zájezd

Vážení přátelé, pokud jste v posledních letech Rumunsko nenavštívili, budete žasnout nad změnami poměrů v této rychle se rozvíjející zemi. Nové silnice, moderní benzinové pumpy, fungující obchody plné zboží, perfektní služby v turistických střediscích. Bucegijské hory v Drákulově Transylvánii jsou nejnavštěvovanějšími horami v Rumunsku a vzhledem ke své malebnosti a historickým památkám ve svém okolí mají proč. Provází L. Martinek.

Ubytování: hotel

v ***hotelu.

Stravování: polopenze

polopenze.

Doprava: autokarem

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odjezd z ČR v ranních hodinách přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
2. den:ráno příjezd do města SINAIA, horského městečka ležícího v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, ubytování v hotelu, dopolední snídaně, pěší procházka k pohádkově krásným zámkům PELEŠ, které byly kdysi vládní odpočinkovou rezidencí Nicolase Ceaucesca, večeře v hotelu.
3. den:snídaně, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2 200 m, možnost pěší túry do údolí IALOMITA s návštěvou dlouhé krápníkové jeskyně a klášteru nebo okruh k válečnému kříži (M. Caraiman), k vysílači (M. Costila) v sedle s výhledem na nejvyšší vrchol Omul (2 507 m), pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol. Zpět na Babele a lanovkou do Busteni, večeře.
4. den:snídaně, celodenní výlet do pohoří PIATRA CRAIULUI, turistika z vesničky Zarnesti do sedla Crapaturii (1 640 m), přes CABANA CURMATURA a soutěsku Prapastiile Zarnestilor zpět do Zarnesti, návrat a večeře.
5. den:snídaně, celodenní výlet - návštěva jednoho z Drákulových hradů BRAN, město BRAŠOV - prohlídka historického jádra s Černým kostelem, večeře.
6. den:snídaně, turistika v "perle Karpat" SINAIE, která leží v nádherné přírodní scenérii Bucegijských hor, na VARFUL CU DOR, pěší přechod po hřebeni k pozoruhodnému skalnímu útvaru, který je známý jako BABELSKÁ SFINGA, poté lanovkou do Busteni, večeře.
7. den:po snídani odjezd z Busteni do starobylého města SIGHISOARA - rodiště Vlada Tepeše Draculy, prohlídka starého města, noční přejezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.
8. den:návrat do ČR v dopoledních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

26 990 Kč
Základní cena od 26 990 Kč

Grand tour Rumunskem

Rumunsko
Bukurešť * Sinaia * Brasov * Lacu Rosu * Praid * Sighisoara * Tirgu Mures * Turda * Alba Iulia * Hunedoara * Sibiu * Curtea de Arges * Bukurešť Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 20.
termín: 04.06.2019 délka: 9 dní
6 900 Kč
Základní cena od 6 900 Kč

Babí léto s muzikou

Rumunsko, Banát
Poetický kraj na jižním konci Karpatského oblouku, kam před bezmála 200 lety dorazili čeští osadníci, patří k hlavním cílům kudrnovských zájezdů. Banát se zalíbí každému, kdo se chce vrátit po spirále času k začátkům 20. století. Nálada a atmosféra dob našich babiček se totiž dá tam v horách nad Dunajem…
termín: 01.10.2019 délka: 7 dní
13 912 Kč
Základní cena od 13 912 Kč

Moldávie + Ukrajina + Rumunsko

FirstMinute
Rumunsko
Vydejte se s námi objevit dosud nepoznané oblasti. Program : 1. den: Odjezd z ČR přes Polsko, na Ukrajinu. 2. den: Ráno příjezd do centra západní UKRAJINY, města LVOV. Prohlídka nádherného historického centra (UNESCO), Katedrála sv. Jiří, dominikánský klášter Božího těla – slouží i pro řeckokatolickou…
termín: 10.05.2019 délka: 10 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arad 18 °C
Bucuresti / Imh 22 °C
Cluj-Napoca 18 °C
Iasi 16 °C
Oradea 17 °C
Sibiu 20 °C
Suceava / Salcea 18 °C
Timisoara 16 °C
Tirgu Mures 20 °C

Základní informace

Rumunsko

Rumunsko
Hlavní město: Bukurešť
Počet obyvatel: 23 700 528
Měna: RON
Rozloha: 237,500 km2

Místopisy

  • Rumunské Karpaty

    Karpaty, v dávných dobách nazývané "Corona Montium", se rozkládají na jedné třetině povrchu Rumunska a jsou druhým nejvyšším evropským pohořím po Alpách, i když nepřesahují…

  • Pobřeží Černého moře

    Pobřeží Černého moře (v dávných dobách známé jako Pontus Euxinus) se táhne v délce 244 km od dunajského ramene Chilie na severu až k obci Vama Veche na jihu. Pobřeží je…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://rumunsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/rumunsko-pohodovy-tyden-drakulova-445628/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://rumunsko.vasezajezdy.cz